SPRZEDAM SANATORIUM, DOM SENIORA

Sprzedam NZOZ - hotel, sprzedam nieruchomość inwestycyjną w drodze przetargu ofert, składający się z dwóch sąsiadujących bliźniaczych hoteli, położonych w uzdrowisku USTROŃ k. Wisły - strefa "A" uzdrowiska, prowadzących działalność Sanatorium uzdrowiskowego i Szpital uzdrowiskowy i Dom Seniora przez ARKA Vitae Spółka Akcyjna.
Sprzedam nieruchomość inwestycyjną (3,5 ha) pod rozbudowę... bazy rekreacyjno - rozrywkowej, centrum kongresowego, kasyna, budowę apartamentów wakacyjnych, kliniki medycznej, itp.

Hotel TULIPAN

www.hotel-tulipan.pl

Hotel MAGNOLIA

www.hotel-magnolia.pl

Ustroń


www.ustron.pl

Oferta inwestycyjna Hotelu TULIPAN , Hotelu MAGNOLIA w Ustroniu

 

I. USTROŃ – UZDROWISKO Z PRZYSZŁOŚCIĄ


Ustroń od lat jest naturalnym miejscem wypoczynku dla całej pięciomilionowej aglomeracji śląskiej.
Daje to olbrzmią perspektywę rozwojową dla całego regionu.

 

Ustroń jest piętnastotysięcznym miastem położonym w Beskidzie Śląskim na wysokości około 450 m.n.p.m. wśród malowniczych górskich zboczy, pomiędzy szczytami Czantorii Wielkiej (995 m.n.p.m.), Czantorii Małej (864 m.n.p.m.) i Równicy (885 m.n.p.m.). Przez jego środek przepływa królowa polskich rzek – Wisła. Turyści zawsze znajdą tu sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Służą do tego min. osiem wyciągów narciarskich, w tym dwa posiadające wyciągi krzesełkowe – Czantoria i Poniwiec. Trasy w sezonie zimowym są doskonale utrzymywane, a prędkość wyciągów pozwala, w przeciwieństwie do wielu innych miejscowości, cieszyć się białym szaleństwem bez konieczności stania w kilkudziesięciominutowych kolejkach.

 

Poza sezonem zimowym turyści mogą korzystać z licznych innych atrakcji, takich jak: letni tor saneczkowy, pierwszy w Polsce park linowy na Równicy, Lesny Park niespodzianek, jaskinia solno-jodowa, polsko-czeska Ścieżka Rycerska czy znakomicie oznakowane szlaki spacerowe biegnące do Źródła Karola czy Źródła Żelazistego.

 

Poza atrakcjami stricte turystycznymi Ustroń ma do zaoferowania bogatą bazę zabiegowo-rehabilitacyjną. Od ponad 200 lat jest bowiem uzdrowiskiem, wpisanym jeszcze w trakcie zaboru austriackiego na specjalną listę miejscowości sanatoryjnych przez Cesarza Austriackiego. W dniu dzisiejszym zakład przyrodoleczniczy, w którym wydobywa się z odwiertów solankę jodkowo- bromkowo- chlorkową i borowinę w postaci zawijań i kąpieli należy do najnowocześniejszych obiektów tego typu w skali całej Europy. Sporo osób przyjeżdża do Ustronia właśnie po to aby rekreacyjnie skorzystać z basenów solankowych gdyż solanki te zalicza się do najlepszych w kraju. Ustroń jest dziś jednym z najważniejszych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w Beskidzie Śląskim i jako jedyny posiada status uzdrowiska.

 

Ustroń jest też miejscem, w którym kwitnie życie kulturalne. Godne odzwiedzenia są Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa, Ustrońska Galeria Sztuki Współczesnej, zabytkowy kościółek drewniany z 1765 roku w Ustroniu Nierodzimiu, kościół ewangelicko - augsburski (z 1835 r.) i rzymsko - katolicki (z 1788 r.) oraz "Dąb Sobieskiego" upamiętniający przemarsz wojsk polskich do Wiednia. W niedawno odrestaurowanej muszli koncertowej w parku miejskim każdego lata odbywa się szereg festiwali znanych w całym kraju, takich jak: Silesia Folk and Country Festival, Festiwal Chórów Śląskich czy Festiwal Ekumeniczny.

 

Do dyspozycji gości jest także duża liczba regionalnych kafejek i restauracji, jak chociażby wyróżniana w ogólnopolskich informatorach Koliba pod Czarcim Kopytem na Równicy. Miłośnikom bardziej nowoczesnych form spędzania wolnego czasu z całą pewnością spodoba się niedawno otwarte centrum handlowe urzekające połączeniem lokalnej architektury i nowoczesności

 

Według analityków rynku nieruchomości czynnikiem determinującym wzrost atrakcyjności miejscowości turystycznych jest planowany rozwój infrastruktury. W Ustroniu etap ten już się dokonał, a miejscowość jest świetnie skomunikowana za pomocą dwupasmowej drogi szybkiego ruchu z:

 

Dojazd do Ustronia

Cały czas poruszamy się drogami dwupasmowymi !!
Dojazd drogą krajową 81 do Skoczowa, drogą wojewódzką 941 ze Skoczowa do Ustronia.
Połączenia drogowe z wybranymi miastami:

 

Wszystkie wyżej wspomniane atrakcje sprawiają, że w przeciwieństwie do wybrzeża, sezon trwa tu cały rok, a miejscowość jest odwiedzana równie chętnie zarówno w okresie jesienno-zimowym jak i wiosenno-letnim.


 

II. HOTELE – PERSPEKTYWICZNA BRANŻA

 

Dane nieruchomości:


Hotel TULIPAN
Prawo własności działki o powierzchni 14373 m2
Powierzchnia budynku hotelowego: 4625 m2
Powierzchnia bacówki, cz. Regionalnej: 150 m2
Numer działki: 3569/9
Numer księgi wieczystej: KW BB1C/00050381/7

 

Hotel MAGNOLIA
Prawo użytk.wieczyst. działki o powierzchni 19027 m2
Powierzchnia budynku hotelowego: 4753 m2
Powierzchnia bacówki, cz. Regionalnej: 150 m2
Numer działki: 3569/12
Numer księgi wieczystej: KW BB1C/00048944/5

 

Usytuowanie:
Sąsiadujące Hotele TULIPAN i MAGNOLIA usytuowane są w dzielnicy Zawodzie, będącej częścią uzdrowiskową Ustronia, położoną najbliżej centrum – spacerem niecałe 10 min.

 

Media:
Instalacja wodociągowa, instalacja gazowa - bezobsługowe ogrzewanie gazowe hoteli, instalacja energetyczna, instalacja telefoniczna, p.poż., kanalizacja sanitarna i deszczowa Opis hoteli: Każdy hotel jest budynkiem sześcio piętrowym, o charakterystycznej architekturze „piramidy”. Został wybudowany w latach osiemdziesiątych, a nabyty w 1995 – TULIPAN i w 1998 – MAGNOLIA . Od tego czasu każdy obiekt przeszedł szereg gruntownych remontów, w wyniku których wymienione zostało wyposażenie techniczne, biurowe, odremontowane zostały pokoje oraz pomieszczenia wspólne. Nakłady wyniosły łącznie około ponad 3,5 mln zł w każdym hotelu . Wszystko to pozwoliło na niezakłóconą i ciągłą pracę hotelu. W chwili obecnej obiekt posiada standard hotelu *** i spełnia wszelkie warunki kategoryzacyjne przewidziane przez ustawę o usługach turystycznych. Ponieważ nie jest prowadzona restauracja z daniami na zamówienie Śląski Urząd Wojewódzki nadał hotelowi kategorię dwóch gwiazdek. Cały obiekt składa się z 76 pokoi, w tym: 5 pokoi jednoosobowych, 47 pokoi dwuosobowych, 14 pokoi trzyosobowych (dwupokojowych), 5 pokoi czterosobowych(dwupokojowych), 3 apartamentów dwuosobowych(dwupokojowe) oraz 2 apartamenty czteroosobowe(trzypokojowe). W większości pokojów wymieniono instalację wodną, sanitarną, elektryczną oraz armaturę. Każdy jest kompletnie wyposażony według standardów przewidzianych przez obowiązujące przepisy. Wymieniono również i zainstalowano nowoczesną centralę telefoniczną, wiele komputerów, rozprowadzono sieć komputerową oraz zainstalowano specjalistyczne programy związane z obsługą hotelu.
Godna uwagi jest także stale aktalizowana i świetnie spozycjonowana strona hotelowa www.hotel-tulipan.pl www.hotel-magnolia.pl

 

Na dolnej kondygnacji znajduje się nowo wybudowane (2007-2008) centrum odnowy biologicznej - SPA o powierzchni około 250 m2 wraz sauną, urządzeniami do rehabilitacji, solarium i jacuzzi, dodatkowo podgrzewaną elektrycznie podłogą.
Przylegające do SPA pomieszczenia zaadaptowano na salę fitness o powierzchni około 100 m2 wyposażoną w nowoczesny sprzęt treningowy (bieżnia, orbitrek, wiosła...) wiodącej marki Kettler.
Na tej samej kondygnacji mieści się także klimatyzowana sala konferencyjna na 300 osób oraz kawiarnia na 60 miejsc wraz z parkietem tanecznym. Dodatkowo na pierwszym piętrze znajdują się kolejne sale konferencyjne na 60 i 20 osób. Sale wyposażone są w niezbędne urządzenia, rzutniki, sprzęt odtwarzający i sieć komputerową co pozwala sprostać oczekiwaniom organizatorów różnego typu konferencji i spotkań.
Przed hotelem, bezpośrednio przy wyjściu z kawiarni znajduje się stylowa, góralska bacówka na 150 osób, gdzie w centralnym miejscu mieści się grill. Miejsce to z uwagi na jego lokalną architekturę cieszy się uznaniem i popularnością wśród gosci hotelowych.
Hotel posiada także salę restauracyjną na 170 osób, która doskonale nadaje się do organizowania imprez okolicznościowych oraz bali. Bezpośrednio do niej przylega przestronny, odnowiony hall recepcji. W jej sąsiedztwie znajduje się kiosk oraz klub z kinem domowym.
Podobne, nieco większe i wyposażone w sprzęt nagłaśniający miejsce spotkań, znajduje się także na pierwszym piętrze, gdzie dodatkowo jest ustawiony bilard.
W każdym hotelu znajduje się część mieszkalna o powierzchni 227 m2 -MAGNOLIA i 245 m2 -TULIPAN.
Na dziedzińcu hotelu znajdują się 4 garaże oraz ogrodzony parking. Teren wokół hotelu jest starannie zadbany, otoczony naturalnym żywopłotem z pielęgnowanych świerków. Do wszelkich obiektów znajdujących się na zewnątrz hotelu prowadzą utwardzone ścieżki. Dla najmłodszych do dyspozycji jest plac zabaw, a dla nieco starszych i dorosłych utwardzone boisko do siatkówki i tenisa ziemnego oraz miejsce na ognisko.

 

Obiekt jest w pełni przystosowany, zarówno jeśli chodzi o przystosowanie budowlane jak i o wyposażenie techniczne, do przyjmowania osób niepełnosprawnych i został wpisany przez Wojewodę Śląskiego do rejestru ośrodków prowadzących turnusy rehabilitacyjne.

 

Oprócz wyżej wspomnianych walorów natury techniczno-organizacyjnej należy zwrócić też uwagę na wysoko wykwalifikowany i zgrany zespół pracowników, władających językami obcymi (w szczególności językiem niemieckim) sprawnie poruszający się na rynku turystycznym. To właśnie jego starania pozwalają na generowanie satysfakcjonujących obrotów, a nowe pomysły i inicjatywy pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 

III. PERSPEKTYWY INWESTYCYJNE

Oprócz dotychczasowego modelu biznesowego możliwe są także inne koncepcje rozwoju z wykorzystaniem dotychczasowej bazy.

Możliwości wykorzystania nieruchomości:

I Wariant – kontynuacja dotychczasowej funkcji hotelowej poprzez rozszerzenie oferty i podniesienie standardu. W tym celu należałoby jeszcze bardziej unowocześnienić bazę noclegową i konferencyjną, rozbudować centrum odnowy biologicznej poprzez dobudowanie basenu bądź aqua parku.

II Wariant – z jednej strony kontynuowanie działalności hotelowej opisanej powyżej, a z drugiej wybudowanie apartamentów wakacyjnych na sprzedaż i na wynajem z możliwością korzystania przez mieszkańców z hotelowej bazy rozrywkowo-gastronomicznej ,

III Wariant – wykorzystanie hotelu jako bazy wyjściowej i przebudowanie pokoi na apartamenty wakacyjne oraz wybudowanie takich apartamentów na pozostałym terenie,

IV Wariant – rozbudowa części hotelowej i powiększenie jej o kasyno – jako propozycja części rozrywkowej.

 

Na apartamenty wakacyjne popyt jest praktyczie nieograniczony, a brak innych inwestycji powoduje, że ich ceny w regionie szybko rosną. Według analityków rynku nieruchomości ceny obiektów komercyjnych i apartamentów mieszkalno-wczasowych w miejscowościach turystycznych będą rosnąć w najbliższych pięciu latach. W sąsiedniej Wiśle w roku 2007 ich ceny wzrosły o 60 % , a firma Kirstensen Group sprzedała 150 takich apartamentów w ciągu zaledwie dwóch dni.
Budowa apartamentów wakacyjnych jest możliwa dzięki ilości terenu otaczającej obiekt, pozwalającej na jej zabudowanie apartamentami wakacyjnymi o powierzchni użytkowej około 10000 m2 .

Cena budowy takiego apartamentu „pod klucz” wynosi około 4000-5.000 zł, a cena transakcyjna podobnych obiektów w tej lokalizacji wynosi około 13.000 – 15000 zł . Daje to przychód ok 130.000.000 zł , przy kosztach ok 40.000.000 zł Prognozowany zysk możliwy jest na poziomie ok 90.000.000 zł

 

Zaletą lokalizacji jaką jest Ustroń i jej bliskość do Aglomeracji Śląskiej oraz doskonała komunikacja z Łodzią, Częstochową oraz Warszawą jest możliwość rozważenia prowadzenia kasyna. W chwili obecnej atut ten nie jest wykorzystywany, stanowi on jednak ciekawą alternatywę i propozycję na przyszłość, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w całej okolicy nie ma ani jednego kasyna, a tendencja rozwojowa tej branży jest widoczna nie tylko w Polsce ale i w Europie, gdzie przy dużych kompleksach hotelowych jako dodatkową rozrywkę proponuje się gościom zabawę w kasynie.